| xFlo a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Am un laptop HP pavilion, ( nu il am mai mult de 3 luni) ieri seara a fost totul ok dar acum cand il deschd arata doar ca se incarca dar nu se deschide. Ce e de facut?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca il ai in garantie, il poti duce in serviceul autorizat, pentru verificare (daca in garantie intra si partea software, de programe - trebuie intrebat).
Daca nu afecteaza garantia, il poti duce la cineva ce are cunostinte IT, care sa incerce sa remedieze problema sau, daca se impune, sa procedeze la reinstalarea/restaurarea sistemului de operare, dupa caz.

| MihaiNicu23 a răspuns:

S-ar putea sa fie necesar sa reinstalezi windows-ul, daca nici asa nu merge du-l inapoi de unde l-ai luat ca ai garantie 2 ani.