| Andra1096 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o problema cu laptopul meu HP pavilion dv 6000de o saptamana nu se mai incarca bateria.Merge decat conectat la priza ca altfel imi arata 0% si se stinge.Ce sa facc? Cum sa il incarc, de ce nu mai mergebig grin? Dau fundaa.Multumesc anticipat!:*

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este sigur ca bateria si-a depasit durata de functionare si va trebui sa cumperi alta. Dupa aceea ai grija, cand ai priza la indemana scoate bateria, dupa ce ai incarcat-o.

| marktheshark a răspuns:

Sa dus bateria, va trebui sa o schimbi sau sa stai cu laptopul doar in priza.ai stat cumva cu laptopul in priza si cu bateria in el timp indelungat?

| Andra1096 explică (pentru marktheshark):

Da,nu scoteam bateria.