| ana72 a întrebat:

Am o problemă cu laptopul. De dimineaţă a mers perfect. In seara asta mi s-a deschis, imi intra in windows imi spune sa aştept, apoi imi spune bine ai venit dar cand sa intre in dasktop nu imi merge. Ecranul este negru şi imi apare numai cursorul cu săgeată. Care este problema, şi ce as putea sa-i fac?
Mulţumesc!

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Porneste laptopul in "Safe Mode" (apesi de multe ori pe F8 inainte de meniul de boot) si selectezi sa-ti booteze folosind setarile de internet. Daca problema persista, reporneste laptopul in "Safe Mode" dar fara setarile de retea, intra in Control Panel si da uninstall la driverul de la placa de retea, pe urma instaleaza-l la loc.
E posibil sa fie de la el.

| aalexei a răspuns:

De multe ori, aceasta apare din cauza ca windows shell (explorer.exe) nu s-a pornit inca, sau este blocat din cauza altor procese.
Trebuie sa pornesti task manager (CTRL+SHIFT+ESC) si sa pornesti explorer.exe manual.
Uite in acest video cum se face:
https://www.youtube.com/watch?v=Q7GO5MTYijM