| Master2001 a întrebat:

Buna, am o problema cu monitorul. Cand il pornesc uneori imi apare 'power saving mode' sau atunci cand porneste bine si ma joc si il las un timp asa neatins si se stinge sa nu consume energie cand mișc mouseul sau daca apas pe tastatura nu se vede nimic. Si daca il sting si il aprind din nou tot aia scrie power saving mode.
Ce are? Si cum pot sa fac sa nu se mai stingă daca il las asa? Pe pc am windows 10 pro

2 răspunsuri:
| macholyco a răspuns:

Settings > System > Power & Sleep
Si pui never la amandoua chenare
Sau eventual poate ai la monitor o functie de powersave
Cauta si acolo in setari