| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu touchpad-ul, nu mai functioneaza si nu stiu care ar fi problema. ma ajuta si pe mine cineva, va rog. Am Asus x550c si il am de mai putin de 6 luni. merci anticipat

4 răspunsuri:
| username010000000 a răspuns:

Mediu

| Th3GreeNDolaR a răspuns:

Cel mai posibil sa se fi ars un fir sau sa se fi dezlipit dar daca zici ca il ai de 6 luni du-l de unde l-ai luat ca ai garantie.

| RaduTN a răspuns:

Pai pot fi din urmatoarele cazuri:

1. Ti s-a stricat. Daca ti s-a stricat nu ai ce sa faci.

2. Nu ai instalat driverul de la touchpad. Daca vrei sa descarci driverul pentru el intra aici : http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X550CA/ dai la support -> Driver & Tools si iti alegi windowsul pe care il ai.

| gelu1970 a răspuns:

Ana incearca sa reinstalezi driverul cel mai recent pentru modelul tau de Asus si bineanteles in functie de sistemul operativ folosit
in plus in modele Asus, in cazul in care de fapt startezi laptopul si dupa cateva minute ti se blocheaza touchpad, poti incerca altceva: dezactiveaza grafica in startarea sistemului operativ. mie mi-a fost de folos in doua cazuri de modele Asus. pe de alta parte odata am reusit sa elimin aceasta eroare doar prin formatare.