| Maria_Ana_1999_yqDh a întrebat:

Am o problema cu un router. Ma conectez la retea dar cand intru pe internet sa caut ceva imi spune ca sunt offline. Problema asta o am de o luna. Ma puteti ajuta cu un sfat care nu necesita sa-i chem pe cei de la Digi?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Faptul ca te "connectezi la retea" nu inseamna ca ai internet
trebuie si ca routerul sa aiba internet

asa ca ar trebui sa intrii in pagina de administrare a routerului si sa vezi ce iti spune despre connexiunea la internet (wan)

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

De obicei se întâmpla cu window$ în wifi, ștergeți rețeaua din pc, reporniți-l apoi introduceți ca noua legătura wifi.
Daca este legat cu cablu:
- verifica TCP/IP în computer
- portul din router (poarta 4 este de obicei pentru Internet TV)
- setările din router (parental control, routing, DHCP, block list, etc).
Setările le vedeți cu un alt dispozitiv, browser, adresa, user și pass sunt scrise pe eticheta router-ului.