| Claudiuyana a întrebat:

Buna TPU, am un laptop HP win 7 si de ceva timp am o problema la el, cand ma conectez imi spune ca sunt conectat si ca am acces la internet dar cand intru pe google sa caut ceva imi zice ca nu am internet, ma poate ajuta cineva cu problema asta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La fel se intampla si cand nu-ti corespunde o parola de acces la internet (wi-fi /Wan).
Verifica setarile de parola, daca sunt corecte (atentie la majuscule si minuscule, sunt diferite)!

| gabicoo a răspuns:

Resetează Google Chrome!

| literallythesamebruh a răspuns:

Verifică dacă data și ora sunt corecte.

| Trixt3r a răspuns:

Posibil ca site-ul pe care incerci sa te conectezi sa ceara certificat si sa nu ai data si ora setate corect.

Daca nu este asta, atunci intra in cmd si scrie "ping -t google.ro" (Fara ghilimele) si vezi daca-ti da timeout, sa daca da ping fara intreruperi, eventual poti pune o poza aici.
Daca iti da timeout, e posibil ca un flash la dns sa rezolve problema, dar poate sa fie putin mai complex in functie de rezultatul din ping.