| katkatkitty a întrebat:

am pus o intrebare acum cateva zile :de ce nu intra antivirusul pe care l-am instalat, adica nu se activeaza, de ce? Se poate ca instalarea sa dureze cateva zile? eu am la dispozitie doar 2 zile pentru ca celalalt va expira, am citit ca acest antivirus se activeaza in cateva zile. Este AVAST FREE ANTIVIRUS. VA ROG AJUTATI-MA!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu nu este normal. Dacă e free de ce să se activeze, nu înteleg. Dacă vrei un ativirus eficient încearcă avira sau Microsoft security essentials.Succes

| pcsick a răspuns:

Ai virusi, ceea ce face ca antivirulul sa fie ineficient chiar nefunctional la pornirea sistemului. te sfatuiesc sa incerci altceva decat avastul care nu prea este el eficient de fel. daca ai aceeasi problema si cu alte softuri antivirus, intaleaza din nou sistemul de operare.