| SergiuBotez a întrebat:

Buna,
Am si eu o problema. De curand mi-am cumparat un sistem home cinema Akai AHC1400 5.1 si nu inteleg de ce nu se aud in toti satelitii. Eu am Windows 8 iar in control panel, la setarile audio nu imi apare decat Stereo, nici urma de 5.1. Ma gandeam ca e placa audio de la laptop, insa placa ce o am suporta 5.1 pentru ca am pus alt sistem tot de la Akai si merge, iar pe sistemul meu se aude in toate boxele doar cand introduc un CD cu muzica in DvD-ul sistemului. Va rog sa ma ajutati big grin
Multumesc,

2 răspunsuri:
| gozzila a răspuns:

Instaleaza "Realtek Audio Manager"

| SergiuBotez explică (pentru gozzila):

Dar il am instalat, `Realtek HD Audio Manager`. si de acolo nu ma lasa sa selectez 5.1, apare doar Stereo sad