| Adrian100 a întrebat:

am si eu o problema. De ieri, cand deschid PC-ul, nu apare nimic pe ecran, imaginea este neagra. Trebuie sa apas si butonul de restart pentru a porni. De unde ar putea fi problema si cum as putea s-o fixez?

2 răspunsuri:
| QaTaLyNN a răspuns:

Salut, sunt destule motive! Dupa ce dai restart la pc iti merge ecranul?raised eyebrows Daca da e posibil ca placa ta video sa fie corupta, pentru inceput numai folosi jocuri, reinstaleaza windowsu dar nu instala driverul placii video ci doar placa de retea si sunetul, fara jocuri. Eu asa sunt in acest moment, doar sunet si placa de retea si nu mai am probleme cu pcu. Inainte cand sa imi apara desktopul se facea ecranul negru si gata, reinstall wind, fara jocuri si merge tun pcu! bafta si tie

| Anonim_1592 a răspuns:

Cred ca e de la placa video poate nu este bagata bine umbla u pe acolo impinge putin tot poate e si de la hardisc... si eu am avut problema asta big grin numai ca la mine mi se stinge monitorul timp de 2 secunde