| elena777x a întrebat:

Am si eu o problema la calculator. De doua zile, cand vreau sa-l aprind, monitorul ramane stins. Azi l-am aprins si l-am lasat asa deschis, cam 10 minute si s-a aprins si monitorul. Stie cineva care ar fi problema? De ce se aprinde asa tarziu? Trebuie sa reinstalez windows-ul? Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil condensatorii din sursa monitorului, sunt uscati, In interior, se vad umflati. PS, daca nu stii despre ce eset vorba, apeleaza la cineva care stie ce face. Poate, de asemenea, sa fie si din placa rami ori video. Verifica cu cate un Ram, pe rand.

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica monitorul, conectat pe un alt calculator sau calculatorul cu un alt monitor /TV.
Astfel iti vei da seama care dintre ele trebuie dus la reparat.