| mariohardy a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul meu cand il aprind porneste obisnuit iar de odata ventilatorul i se opreste iar monitorul nu se aprinde crying ce as putea face sa il repar (am mai avut problema asta mai de mult prima oara l-am lasat o zi si dupa a mers a doua oara l-am stins si aprins de vreo 4-5 ori si a mers dar acum adio)? P. S. este un lenovo 3000 n2oo

2 răspunsuri:
| Lora_6439 a răspuns:

Eu am avut aceasta problema cu calculatorul si poate fi din mai multe motive:
1. Ti-a intrat praf in el, la ventilator. Il poti sufla cu niste aer comprimat; daca nu te pricepi, du-l cuiva care se pricepe.
2. S-a dus sursa. In cazul asta, nu poti decat s-o schimbi.

| AbbyMity a răspuns:

Poate ti sa umplut colarul cu praf si firimituri ETc Eu zic s ain desfci si sa il cureti