| brokxy a întrebat:

Buna, am trimis poza si numar de telefon mi-au inchis contul de Facebook. Cam in cate ore imi vor verifica poza? Si exista posibilitatea sa imi recuperez contul? Am dat add la mai multe persoane si dintrodata mi-au inchis contul!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contul tău este doar dezactivat. Dacă ți-au cerut sa îți confirmi identitate atunci asta să faci. Trebuie să trimiți poză cu tine sau copie după buletin, pașaport, permis conducere. Sper sa folosești pe Facebook după cum ai trecut numele în buletin. Altfel nu cred ca îți mai activează contul.

Dacă s-a constatat activitate suspectă și ți-a cerut să trimiți poză cu tine și la profil ai deja poză cu tine, atunci îți vor reactiva contul în max. 24h. Eu am cont din anul 2010, verificare identitate în anul 2014, iar acum aprx. 1 lună m-am trezit cu contul blocat și mi-a cerut poză cu mine. Eu am trimis prea multe invitații pentru a adăuga în grup. Si apoi mi-a apărut mesaj că am fost delogat de pe Facebook ( eram prin aplicație) și când m-am logat cică s-a constatat activitate suspectă în cont și mi-a cerut să revizuiesc postări apreciate, comentarii, cereri prietenie trimise, etc. Apoi am trimis poză cu mine, diferită de cea din poza de profil. Cam 12h am stat blocat. Eu am pus 24h estimativ.

7 răspunsuri:
| brokxy explică:

Scrie Facebook User acum in loc de numele meu crying

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu trebuia să trimizi poza buletinului sau a unui act de identitate?

| Mosotti a răspuns:

Nu da ma datele, da altele, pui orice poza care vrei dar sa nu fie de pe net, pui ce date vrei si gata, te stiu doar prietenii tai. Nu ai nev sa dai datele personale reale, doamne fereste! Poza se aproba in 24 de ore. Nu iti merge contul pana nu aproba poza. Daca apare account was disabled cand vrei sa te loghezi, atunci ti l-a inchis. Fa alt cont! Mare chestie. Eu am facut unul dar am pus o poza de pe net si de aia mi-au inchis, ca au gasit-o pe net. Doar nu suntem in comunism sa dam si buletinu si tot! A confirma identitatea nu iti cere toate astea, ci doar sa stie ca, contul e al tau, iti da sms pe tel cu cod de activare, ori pe mail, cam asta inseamna.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai man? Cum sa dai toate datele reale? Unde mai e protectia datelor?! Daca vrea sa fie profilu cu poza lui, sa o puna pe a lui, dar nu buletinu si alte din astea, dupa cum am zis, confirmarea identitatii este altceva, asa cum am zis in primul mesaj.

| brokxy explică (pentru Mosotti):

,,Your Account Has Been Disabled,, si am trimis poza reala cu mine! se vedea fata clar si tot sad Nu se mai poate recupera? zice doar sa downloadez informatia

| brokxy explică (pentru Mosotti):

Sa fie dezactivat pentru ca mi-am schimbat numele de vreo 3 ori?

| Mosotti a răspuns (pentru brokxy):

Nu stiu, fa alt cont, probabil ca, ca ai schimbat numele, pari neserios. Dar daca pui aceiasi poza risti sa fi iar suspendat, nu stiu, incearca sa pui alta poza in alta postura pe un nou cont. Poate mai ai si alte conturi de pe acelasi IP.