| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator electronic kenko kk-105b. As dori niste informatii despre el. (Cum se schimba ora, data, etc)Mersi

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Manual de utilizare nu prea se gaseste pe internet, calculatorul fiind unul comun, de calcul stiintific (pentru studenti).

Studiind inscriptionarile butoanelor, am ajuns la concluzia ca, setarea se face (doar pentru ORA) apasand tasta S (setting) de langa afisarea ceasului, cand incep sa palpaie cifrele afisorului.
Ora si minutul vor fi introduse din tastele de numar, urmat de apasarea butonului S, M sau =, eventual lasat pur si simplu pana ce se opreste palpairea cifrelor.

1 răspuns: