| oSheDevil a întrebat:

Am un laptop de aproximativ 2 ani ( Asus).
In noiembrie l-am dus la curatat si sa-mi faca windows-ul. Dar cand mi l-au dat nu mi se mai aude sunetul.

Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| Jijell a răspuns:

Te pot ajuta daca dai mai multe detalii despre laptopul tau, cum ar fi modelul. Nu se mai aude deloc sunetul, sau nu se aude pe boxele lui, si in casti se aude?

| halogen001 a răspuns:

E posibil sa nu fi fost instalate driverele pentru sunet. Se poate cauta pe google dupa modelul laptopului, site-ul producatorului, pagina laptopului si se descarca driverele placii de sunet in functie de windows-ul instalat, se instaleaza driverele, poate sunt si programe utile pentru placa de sunet tot pe acel site, se instaleaza tot si ar trebui sa mearga. (daca laptopul are si un DVD cu drivere de la cumparare, se pot instala drivere si de pe acel DVD daca exista driverele respective)

| K0sti a răspuns:

Te poti ajuta singura, instaland driverele! Meseriasi aia unde l-ai dus, vai mama lor!

| oSheDevil explică (pentru Jijell):

Nu se aude nici la boxe, casti. Absolut deloc.

| Jijell a răspuns (pentru oSheDevil):

Ai Windows 7, 8 sau 10? Ca sa iti spun unde sa te uiti daca sunetul este instalat corect. In dreapta jos in bara iti apare iconita de difuzor?