| Ștefania2712 a întrebat:

Bună! Am un tv Allview și azi când l-am deschis nu mai merg programele când apăs la hdmi îmi apar canale indisponibile

2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Pai cand apesi pe hdmi te deconecteaza de la antena si se comuta automat pe hdmi unde ar trebui sa aiba imagine de la laptop/pc. Daca vrei sa vezi canalele prin antena, apasa inapoi pe optiunea antena/satelit.

Optiunea HDMI e doar atunci cand vrei sa conectezi televizorul la un calculator sau la un laptop.

| SuNaM a răspuns:

Programele TV? Antena gen? Poate cineva a dat TV-ul de pe cablu unde vezi programele normale de HDMI pentru a se uita la un film si l-a lasat asa. Cauta butonul de source de pe telecomada si apasa pe el pana cand o sa mearga.