| Tetris a întrebat:

Am Windows Xp professional, am un calculator si încerc ca ii bag netul. Am bagat cablul direct de la
Modem ..arata ca e conectat dar nu merge, ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| ErikMp a răspuns:

Incearca sa scoti cablul din modem si sa il bagi iar si uita-te daca merge daca nu merge inseamna ca e stricata intrarea daca ai ruter il duci sa ti-l schimbe.

| mihai69 a răspuns:

De exemplu, să spui despre ce calculator vorbim, ce placă de rețea are, dacă ai instalat driverele corect, ce modem (?!?) ai (deși e vorba probabil de un router sau un set top box), ce provider ai la net...
Chestii d-astea grele, dar fără de care nu poți fi ajutat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si setarile le-ai facut? Citeste instructiunile sau suna la providerul (cel ce-ti da net-ul) care ti-a dat modemul.

| SpecialDenis a răspuns:

Iti spun un lucru. La orice retea sa te conectezi de la modem îți trebuie un USER NAME dat de reteaua ta si o parolă dată tot de reteaua ta. Abia după ce-și faci set-upul poți să te conectezi pe internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modem (stick) de internet sau wifi?
Stick-ul de internet se instaleaza, dar cum spui ca iti arataca este conectat banuiesc ca ai conectat la routerul wifi prin cablu. Mai spui ca ai win XP ceea ce banuiesc ca ai sistem slab si e foarte probabil sa nu poata trage placa de retea.

| RAY a răspuns:

Pc ala are 13 ani si tu intrebi de ce nu merge