| DienutzaXs2000 a întrebat:

Buna as vrea sa imi iau un aparat foto DSLR Nikon D3300, 24.2MP, Black + Obiectiv AF-P 18-55mm. Acum este la pretul de 1.800 Lei, stie cineva cat poate costa cand este la reduceri? (cum ar fi black friday, de exemplu). Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Nu ai cum sa aflii preturile cand sunt reduceri, in cazul asta Black Friday. Tu vaneaza ofertele și ia-l.

| ChiarEu2 a răspuns:

Sincer, ti-aș recomanda un mirrorless Sony a6000 SH și tot pe acolo ar fi ca bani, plus că e cu mult peste acel Nikon. Adevărat că obiectuvele sunt mai scumpe, dar în principiu poți pune alte obiective folosind adaptoare.

Ca să îți răspund strict la întrebare, îl poți lua acum. De Black Friday, nu cred că ar costa mai puțin de 1600 lei (în cel mai bun caz). Sau orientează-te tot pe aparate la mâna a doua.

| anonimg a răspuns:

Eu zic sa nu astepti pana la black friday. Stii ce se intampla de ziua asta? Vanzatorii maresc preturile aproape dublu, si apoi le scade la jumatate pentru ca sa zica ca au facut reducere; dar de fapt tot pretul cel vechi este. Te pui cu sarlatanii de vanzatori online?! laughing