| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna as vrea un program aproximativ ca notepad sa imi deschida un fisier cu un proiect trimis nu merge in notepad imi apar litere chiezesti zici ca.

3 răspunsuri:
| Shottas a răspuns:

Ce denumire are fisieru...sau mai exact ce extensie...Sar putea sa mearga numai cu power point sau excel daca sunt create in acele programe. de exemplu fisier.cfg > Fisier este denumirea iar dupa punct extensia in exempul ti-am dat o denumire de fisier de configurare care se poate deschide cu notepad.dau unele cu alte extensi nu se pot deschide in notepad

| Smerix a răspuns:

Microsoft Office Word. Poti sa-l descarci de aici impreuna cu celelalte programe foarte ajutatoare:http://www.go4it.ro/......7-3975827/ Bafta!