| cristi28122000 a întrebat:

Buna,azi am incercat sa instalez windows 7 si dupa formatarea partitiilor la partea "expanding Windows files" nu mai continua ramane tot la 0%.De ce?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Operatiunea poate dura mai mult. Chiar daca sta blocat la 0%, nu inseamna ca nu lucreaza. E posibil sa sara direct la 70% si instalarea sa continue.
Mai incearca o data cu acelasi disc (presupunand ca e cd/dvd) sau cauta o alta imagine a sistemului de operare pentru o instalare fara probleme.

10 răspunsuri:
| cristi28122000 explică (pentru dannyel86):

Am așteptat mai bine de o ora si nimic...

| dannyel86 a răspuns (pentru cristi28122000):

E o durata exagerat de mare. Ceva s-a blocat in timpul instalarii.
Precum spuneam, ori repeti procedura, ori pui Windows7 de pe alta sursa.

| cristi28122000 explică (pentru dannyel86):

Am incercat de 3 ori si tot nimic...
Poate sa fie ceva de la pc?

| dannyel86 a răspuns (pentru cristi28122000):

Inainte sa consideri vinovat sistemul, asigura-te ca discul de pe care instalezi Windows-ul e curat si fara urme pe suprafata de citire. Daca discul are erori, e bine sa incerci cu altul.
Nu ai spus ce configuratie ai la pc. Si asta poate influenta daca Windows-ul poate rula sau nu pe sistemul tau.

| cristi28122000 explică (pentru dannyel86):

Pc-ul e al unui prieten......si e cam vechi

| dannyel86 a răspuns (pentru cristi28122000):

Ia incearca cu un Xp. Poate nu duce Windows7. Si eu am un pc din 2003 si nu ma incumet sa pun pe el Win7. Ruleaza bine cu Windows Xp (de pe el scriu acum) si nu ma pot plange. Atata poate. happy
Il am de 13 ani. Nu e putin, nu? happy

| cristi28122000 explică (pentru dannyel86):

De dus il duce, deoarece inainte tot windows 7 avea doar ca am incercat sa il reinstalam deoarece incepea sa ruleze greu si avea memoria plina.Dar nu inteleg de ce nu se instaleaza.

| dannyel86 a răspuns (pentru cristi28122000):

Ori configuratia fizica a inceput sa cedeze, ori sistemul pe care vreti sa-l instalati are erori si nu poate finaliza operatiunea. Unitatea de citire (Dvd-Rom/Cd-Rom/Dvd-Rw sau Dvd-Rom) poate avea si ea probleme. Vezi daca citeste discuri in mod corespunzator. E suficient ca ea sa dea rateuri, incat sa nu poti instala un Windows.

| Adam_Andrei_1995 a răspuns:

Am patit si eu, nu ai descarcat de unde trebuie windows si de acea iti face asa
Funda?

| cristi28122000 explică (pentru Adam_Andrei_1995):

Cd-ul e bun am mai instalat la multe calculatoare si la toate a mers