| Mavni a întrebat:

Buna.
Ce fisiere sunt cele de tipul "mnnsfdddytgabkduhsvzbccit"?
In Windows, nu pe android.

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur nu și-a bătut cineva joc de tine?

| Mavni explică (pentru sierra1):

Sigur habar nu ai ce spui.

| sierra1 a răspuns (pentru Mavni):

Nu mi-ai răspuns (pentru a-ți răspunde in cunoștință de cauză)

| Mavni explică (pentru sierra1):

Ce sa-ti raspund daca tu nu ai habar de IT?
Lasa-i pe cei care stiu.

| johnnny123 a răspuns (pentru Mavni):

Specialistule în IT, dă și tu o căutare în Google după "mnnsfdddytgabkduhsvzbccit" și vezi câte rezultate primești.

Dacă ăla ar fi fost un tip de fișier, nu crezi că ar fi existat măcar o documentație?

| Mavni explică (pentru johnnny123):

A! Multumesc pentru neajutor.
Atat faci aici? Ne trimiti pe google?

| johnnny123 a răspuns (pentru Mavni):

Încearcă să mă urmărești puțin, pentru că doar vreau să te ajut ca data viitoare să fii mai puțin penibil.

TOATE extensiile de fișiere sunt documentate, iar acele documentații există pe Google. De exemplu, o căutare după ".exe" îți va returna 1, 150, 000, 000 rezultate.

Dacă ai fi avut minima curiozitate de a căuta șirul tău aberant de litere pe Google, ai fi văzut că primești 0 (zero) rezultate. De unde orice om cu un minim de cunoștințe ar fi putut trage concluzia că acel șir de caractere NU reprezintă "un tip" de fișier.

Păcat că tu nu faci parte din această categorie de oameni.

| Salontanul a răspuns (pentru Mavni):

Incearca sa nu jignesti! S-ar putea sa ti se blocheze contul sau sa ramai fara el. Cand ii spui cuiva "habar n-ai de IT" este o jignire. Esti cumva din Sud? Fisierul ala s-ar putea sa fie facut "la misto". Ce terminatie (extensie) are?

| Mavni explică (pentru Salontanul):

Foarte politicos a fost cand mi-a zis "Sigur nu și-a bătut cineva joc de tine?"
Cine-i individul asta de-i iei apararea?
Si de ce e jignitor sa nu te pricepi in IT? Eu nu ma pricep, de aia am pus intrebarea. Dar el daca stie, de ce continua cu "Nu mi-ai răspuns" (daca si-a batut joc cineva de mine)
Cine dracu sa-l faca la misto daca eu in gasesc in Windows?
Chiar te invit sa-mi stergi definitiv contul. Nu doar blocat ca sa aveti voi numar mare de conturi. Sters definitiv. M-am lamurit cu site-ul asta.

| Salontanul a răspuns (pentru Mavni):

Eu nu blochez si nu sterg conturi. Sunt doar un user ca si tine. Am vazut ca esti incepator si te-am atentionat. Am vazut ca ai mai multe raspunsuri contondente si poti sa o patesti. Nu mi-ai spus ce extensie are! Si el acelasi lucru te-a intrebat.

| doctorandus a răspuns:

In ce dosar se afla?

| Dismally a răspuns:

Cel mai probabil un fisier text sau o fotografie, extensiile poti sa tii le personalizezi cum vrei si aici cam despre asta este vorba.

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Dacă e un fișier al unei aplicații, joc, etc, e probabil un fișier criptat, de aceea are o asemenea extensie neobișnuită. Orice programator cu puțină experiență și care dorește să-și protejeze aplicațiile create se va folosi de criptare și își va crea propriile extensii pentru fișiere. Fără cheia de criptare e eimposibil să știi ce conține acel fișier, probabil că sunetele sau imaginile folosite de aplicație, pentru a nu putea fi folosite de oricine.

Răspuns utilizator avertizat
| Scorillo a răspuns:

Numele complet al unui fisier este:
:/.
unde sport este litera asignata logic partitiei sau discului, path -calea catre fisier (director\sudirector\...\, nume este numele fisierlui (in fnctie de S.O. are 8-256 caractere si ext extensia. Extensiile sunt definite strict si indica ce reprezinta fisieru sau u ce aplicatie este accesat (.txt=text, .dll-bilioteca.sys=sistem.exe= executabil
DECI tipul indicat de tine este nestandard si nu exista
Daca cauti pe google fisierul cu numele (nu tipul) specificat de tine obtii: I was so bored i googled
Adica tastez aiurea ca m-am plictisit