| laleauaneagra46 a întrebat:

Ce preferati dintre Samsung si IPhone si de ce?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Este o intrebare complicata, mai ales cum te-ai adresat tu.
Pe scurt, Android-ul nu iti da nici un avantaj cum pretind cei care raspund aici. Da, iti da voie sa pui inca o imagine de fundal si alt lansator, si atat. Nu ai actualizari de securitate, nu ii pasa nimanui ca telefonul tau merge cu lag dupa un an, nimic.
2. Android-ul este mult mult mai prost optimizat. Nu te uita ca la Android vezi 6 gb ram si la iphone 2, la telefoane de 3000 ron. Android-ul are nevoie de muschi deoarece optimizarea lipseste atat din vointa, cat si din posibilitati(nu exista alta varianta, avand in vedere ca Android-ul trebuie sa ruleze si pe telefoane de 200 ron si pe cele de 4000 ron).
Memoria interna, cardul microsd, alte avantaje aduse de fanii Android, au un dezavantaj. Cardul microsd este lent, like super mega lent. Cele mai scumpe carduri cu pini standard ajung la 20mb/s scriere. Memoria interna din un iphone gen iphone 7 ajunge la 700mb/s scriere.
Oricum, pe scurt. Daca vrei ceva super simplu, dar care functioneaza, mergi pe iphone. Daca vrei sa iti personalizezi telefonul, cu riscul de a te scarpina cu mana stanga la urechea dreapta, mergi pe Samsung sau alternative cu Android(cu cateva exceptii gen Nexus).

12 răspunsuri:
| Diance a răspuns:

Samsung.
Sa zicem ca ai Iphone. Toate bune, frumoase, pana iti uiti parola. Duci minunatul telefon la reparat, dar nah, Iphone-ul are software de securitate maxima si nu mai ai ce face. Iti iei alt telefon.
La Samsung e alta treaba.

| iEquinox a răspuns:

Eu prefer iPhone, chiar daca mai toti romanii aleg Samsung.
Ideea e asa, pe iPhone, avand sistemul de operare iOS, nu poti face la fel de multe lucruri ca pe Android avand in vedere ca iOS nu e la fel de manipulabil, dar se misca mult mai rapid, e facut strict pentru ce ai nevoie, camera foto chiar daca spune ca e de 5mp, crede-ma, face poze de 10+winking
acum depinde si ce iPhone vrei, sau ce Samsung, dar eu unul as alege iPhone, nu prea are lag, se misca bine, poti sta tot timpul pe net daca iti permite abonamentul, bateria tine destul pentru o zi la folosire aproape de maxim.
Singurul minus ar fi ca la iPhone nu poti schimba memoria interna. La Android pui un card microSD si te-ai ales cu 16, 32, 64 GB in plus, la iOS nu ai ce face, daca iPhone-ul este de 16 GB, asa ramane.
Pe scurt, as alege iPhonewinking

| AlbNegru09 a răspuns:

As alege Samsung pentru ca este destul de bun
Sotul meu are iphone dar nu pot sa instalez nimic pe el Facebook, etc.
Acum nu ii merge butonul deloc si nu mai il foloseste!
Este al doilea telefon iphone ce il are
Primul a dat cu el de beton enervandu-se pe unchiusau

| Pirvu_Ionut_1988 a răspuns:

Iphonul este echivalentul masinilor cu volan pe dreapta, mergi cu el, dar te incomodeaza, in primul rand nu este andorid, in al doilea rand nu este compatibil si capabil sa comunice cu alte sisteme de operare (macar andoridul ca este cel mai popular) dupa alte telefoane!
Say NO to Iphone!

| xCeline a răspuns:

Iphone,samsungul e facut sa-ti ia ochii. daca vrei calitate atunci iphone, clar. happy

| RAY a răspuns:

Depinde de model, e ca si cum mai intreba ce marca de laptop imi recomanzi? depinde de noroc, produs etc

cica calitatea produselor din vest sunt diferite fata de cele din est deci ce testam de fapt, eu unu as alege iphone din cauza securitati foarte bune dar am auzit ca are o baterie slaba dar are un soft mai bun si aplicati testate, dar ca aspect iphone e mai frumos, Samsung copieaza la greu iphone chiar ieri am vazut un Samsung indentic cu iphone 7s varianta neagra

http://www.emag.ro/......DM3GV7BBM/

| ardei795 a răspuns:

Motorola, sincer.

| Dumbi a răspuns:

Samsung, pentru ca Android. Androidul mi se pare cel mai bun sistem de operare, mai bun decat iOS sau Windows…

| T0T a răspuns:

Samsung e mult peste. Iphone e chiar puțin mai scump cu toate astea și e pentru snobi.

| simplegirl2 a răspuns:

Iphone...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cele doua Samsung. Nu am avut niciodata iPhone si ar fi un deranj prea mare sa ma acomodez cu iOS. Nici nu as pute sa instalez ce aplicatie vreau eu fara jailbreak... Si nu am accesorii compatibile cu iPhone-urile.

| OnePiece a răspuns:

Ca fan Huawei, dintre cele doua as prefera Samsung.