| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

cum pot decoda un ipod? Cel mai explicit raspuns primeste FUNDA.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ipodul nu se decodeaza se jailbreak-uieste sa zic asa. ca sa ii faci un jailbreak trebuie sa stii ce versiune are el momentan, si ce versiune vrei tu sa ii bagi. (idevices.ro pentru detalii privind versiunile). si tot pe situl respectiv (fost zaone.ro) o sa gasesti metodele de jailbreak, fiecare cu tutorial explicat pas cu pas. acolo au si un forum activ si un admin (zaone) care raspunde destul de repede la orice intrebare privind orice tine de ipod/iphone/ipad. nu ai dat destule detalii privind aparatul in cauza sa te pot ajuta mai mult. adica versiunea actuala, versiunea dorita, tipul ipodului (nano, touch, generatia sa), daca a mai fost jailbreak-uit in trecut, de unde e luat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti trebuie Jailbreak pe el de pe idevices dar ai grija ca nu mai ai garantie daca nu la-i facut bine. Ai avantaje pentru ca poti pune teme pe el si multe app gratis. Ma rog eu l-am facut la service specializat cu 50 lei ca ma cunosteam cu ala.