| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
De azi dimineata nu imi mai merge internetul.
Am dat sa imi caute problema si apare asta : Local Area Connection doesn't have a valid IP configuration. ieri mergea foarte bine.
Ce sa fac ca sa mearga iar?
Funda

Răspuns Câştigător
| DiannaaMiha a răspuns:

Incearca sa-i suni pe cei care iti ofera serviciile...
Incearca sa reintroduci adresele.
Incearca sa dezactivezi si sa activezi iar conexiunea (Control Panel -> Network Connections -> click dreapta pe conexiune si dai Disable, astepti 10-15 secunde ca sa se dezactiveze, apoi click dreapta iar si dai Enable (asa isi va lua si din nou IP).

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Cel mai bine suni la firma de la care ai net si le poti spune si despre eroare aceasta

| 1Voineoska1 a răspuns:

IP Adress este ca un fel de cod care este caracteristic oricarei retele de wi-fi.Reteaua respectiva la care tu te conectezi nu mai are acea adresa IP.Normal trebuia sa se revizuiasca singura, sa se "update-ze" singura. Incearca sa te conectezi la alta retea de wi-fi.Sau daca crezi si poti, ia-ti un stick de net ca sa rezolvi problema mai usor.La altceva nu ma pot gandi ca are. Sper ca te-am lamurit! happy Pa-pa!