| Acvila149 a întrebat:

Buna,de ceva timp butonul de pornire de la laptop nu mai functioneaza, ce credeti ca poate avea? trebuie sa tin apasat sau sa apas de 1 mie de ori... Totusi nu cred ca e stricat butonul ...nu trebuie sa apas mai tare. pur si simplu trebuie sa tin apasat cateva secunde sau sa apas de mai multe ori. Laptopul are si un led care arata daca bateria e incarcata (albastru) sau descarcata (rosu) si chiar daca e incarcat cateodata imi apare rosu.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Ce laptop este? Bateria este detasabila? Scoate bateria si incearca sa il pornesti. Daca face la fel, bateria este buna. Ramane sa te uiti la butonul de pornire pr-zis sau la chip-ul de curent.

| Acvila149 explică (pentru UserRo10):

Dell Inspiron 15 3000 series