| Anonim075162839401 a întrebat:

Buna, doresc in timpul apropiat sa imi cumpar un aparat de fotografiat, ma rog nu de mii de euro dar vreau ceva de calitate plus ca imi place foarte mult sa fotografiez. Va rog mult care se pricep in camere foto sfatuiti-ma si pe mine pentru ce as putea sa optez sa fie foarte calitativ cat de cat si fiti va rog amabili si imi explicati cum pot face diferenta la aparatele de fotografiat in calitate nu doar dupa pret. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei să faci poze de poze, uită-te la lista de DSLR-uri de pe EMAG de exemplu la capitolul caracteristici și așa poți să le compari. Dacă e ceva neclar, mai intrebi.
Eventual vezi aici:
http://blogdefotografie.ro/ghid-cum-aleg-primul-aparat-foto-dslr/

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ia un Nikon; sugerez un D3500, cu obiectivul standard de 18-55. Eventual mai iei unul cu focală fixă de 35 sau 50.

| Vickyy a răspuns (pentru sierra1):

Poate să caute și pe F64.ro Acolo au numai așa ceva și la prețuri rezonabile.

| sierra1 a răspuns (pentru Vickyy):

Sigur că poate. Poate și pe Media Galaxy și pe Altex și pe...