| Calo_Alex_1997 a întrebat:

ieri am primit o placa video nVIDIA gtx 1080 ti
am un pc all in one Lenovo (cred ca modelul 520) cu Intel i3 si o placa video de pana si cs 1.6 se vede aiurea
intrebarea mea este: exista vreo modalitate de a conecta placa video la pc-ul meu? iar daca nu, ce ma sfatuiti sa fac. placa stiu ca e foarte scumpa (valoreaza mai mult decat calculatorul laughing ) asa ca nu as dori sa o vand ci sa o testez prin gaming. astept raspunsuri multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Da, se poate lega, ai mai multe variante. Pentru un sfat mai exact este nevoie de modelul exact de pc pe care il ai(nu stim ce sloturi ai pe placa de baza sau pe carcasa). Se pot folosi mai multe tipuri de adaptoare si eventual o sursa suplimentara pentru alimentarea placii video. Uite un exemplu : http://www.overclock.net/......ptops-pics

| Ironwin a răspuns:

Uite alt exemplu de legatura : http://www.bplus.com.tw/adapter/Discontinued_PE4.html

| Evolver a răspuns:

Salut, se poate pune dar ai nevoie de o sursa mai puternica, 1080Ti are nevoie de o sursa de minim 500w