| 1andreea123 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce contine baza de date a politiei? Am de facut un proiect in access cu titlul,, politie,, ce fel de tabele as putea face?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia are mai multe baze de date, dar acestea nu sunt publice si, pentru a putea prezenta date este necesar aprobarea conducerii IPJ (daca vrei sa prezinti date dintr-un judet) sau a MAI.
De ex. exista baza de date a cazierului judiciar, baze de date a politiei rutiere, etc.

| 1andreea123 explică (pentru Ioandelasal):

Nu vreau sa prezint datele lor oficiale! Eu trebuie sa intocmesc o baza de date in care pot sa pun date inventate, dar nu stiu cum sa incep. Trebuie sa fac 4 tabele si nu stiu ce sa scriu in ele. De exemplu pentru un magazin as putea scrie: Angajati, Clienti, Furnizori, Marfa, Vanzari etc. Ceva de genul acesta trebuie sa fac si cu politia.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru 1andreea123):

Nu pot sa-ti spun, bazele de date nefiind publice nu stiu ce rubrici cuprind.