| Aleee171000 a întrebat:

Bună! Încerc sa imi caut un laptop pentru gaming. L-am gasit pe acesta. Credeti ca este bun?
Imi puteți sugera si voi ceva mai bun daca stiti.
Bugetul meu este in jur de 1500£.

https://rog.asus.com/uk/laptops/rog-strix/rog-strix-g15- 2022-series/

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Da, asa ceva chiar face banii ceruți.

Si chiar poți juca pe el orice, daca vine cu 3080.

(dar nu îl chinui cu MS FlightSimulator, acela nu e joc, e iadul sistemelor).

E puțin scump, dar daca ai grija de el, si ii cumperi și un cooler cu 2-3- 4 ventilatoare, o sa îl ai minim 5 ani.

Dacă nu ai deja monitor și periferice, cu un PC nu ieși mai ieftin la ora actuala, si nici portabilitate nu ai.

EU sincer nu mi l-aș cumpăra, dar asta nu pentru ca mi se pare neapărat o afacere proasta sau pentru ca nu îmi permit, ci pentru ca eu nu am nevoie deloc de mobilitate.
Dacă deții deja un monitor decent, si nu ai nevoie sa îl cari după tine, cumpără piese și fă-ți un PC.
Altfel vei regreta alegeream

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iei desktop? laptopul nu e pentru gaming.

| ReddY25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate asta e gustul sauhappy

| Hubiter a răspuns:

Salut,

Cateva informatii gasesti ai aici: https://hubiter.ro/laptop/laptopuri-gaming/

Cu drag,
Hubiter.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ReddY25):

Pai ce, il mananca sau se joaca, cu banii aia ia desktop de 2 ori mai puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici ceva foarte bun din toate punctele de vedere si la un pret super.
https://www.emag.ro/......DGWHNCMBM/

| Aleee171000 explică (pentru anonim_4396):

M am mutat si nu am loc pentru un PC momentan, ca mi as fi luat

| Aleee171000 explică (pentru NLS):

Mulțumesc ^-^