| Paduraru_Claudiu_1997 a întrebat:

Merita sa cumpar piese de calculator la mana a II a? Vreau sa imi achizitionez o placa video si nu stiu daca merita la mana a doua.

4 răspunsuri:
| Faw a răspuns:

Nu face asta... nu stii daca ti-o trimite stricata, poate sa fie foarte uzata, chiar nu merita mai bine strangi bani si iti iei una noua.

| FlorinCiokan a răspuns:

Daca componentele nu sunt mai vechi de 3 ani si e un procesor i5 da. Dar daca nu ai aceste "conditii" in nici un caz eu nu as cumpara second hand. Ci mai bine mi-as construi unu cu garantie si stiu de o treaba.

| K0sti a răspuns:

Uneori da, uneori nu, depinde de unde o iei si cum a fost intretinuta! Daca are garantie, sau poti sa o returnezi, da!

| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa nu, e foarte riscant si mai bine dai niste bani in plus si te tine mai mult timp.