| phpjjj a întrebat:

Mi-am cumparat recent un laptop Lenovo ideapad 320-14iap. Mi-am instalat Windows 10, totul frumos, nu face figuri si merge foarte bine. Singura problema insa este tocuhpadul. Nu ma lasa inima sa-l duc dupa nici o saptamana la service, prin urmare am rascolit internetul pe dos dupa solutii. Am vazut ca s-a promovat mult instalarea driverelor de pe Lenovo.com insa nu merge, nici tastele f6 sau fn+f6 nu merg, cat despre device manager? Ei bine nici nu-mi recunoaste touchpadul.
Pe cand eram inca in device manager, am observat ca AMD I2C controller avea un triunghi galben si am cercetat problema online. Aparent cineva cu un laptop asemenator si cu windows 7, dupa ce a instalat driverul pentru amd i2c controller i-au aparut ca ciupercile dupa ploaie touchpadul si alte chestii. Bineinteles ca am incercat si eu sa fac asta. Si ghici ce?
Device Manager/ AMD i2c controller/ Update driver software/search si mai tarziu imi apare mesajul " the best driver for you is already installed ". Cum Nortonu' ma-si e cel mai bun daca imi da cu eroare?
Ma poate ajuta cineva?
Nu neaparat cu AMD i2c controller. Tot ce vreau este sa-mi mearga touchpadul.
Rog vreun individ cu acest tip de laptop fiindca stie ce te scoate din pepeni.

2 răspunsuri:
| Ilyas420 a răspuns:

E cumva cu procesor i5-7200U si placa video Radeon 530?

| phpjjj explică (pentru Ilyas420):

Nu, procesorul este AMD A6 7th Gen, placa video AMD Radeon R5