| Adeea244 a întrebat:

Mi-am cumparat un Asus VivoBook Max X541N şi nu ştiu să-l instalez sau mai exact nu merge..laptopul a venit impreuna cu driver ul windows 10-64bit...dar el nu deschide continutul driver ului.Mă poate ajuta cineva? Va rog..ma chinui de dimineata si nimic...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Driverul este un program care are functia de a actiona ca o interfata intre o anumita componenta hardware si software.
Windows este un sistem de operare (SO) sau operating system (OS) in limba engleza care contine si drivere.
Am scris asta pentru ca sa te fac sa intelegi ca nu exista driver Windows 10 ci doar drivere care sunt facute pentru Windows 10.
Acum, problema ta.
de cele mai multe ori producatorul a pus Windowsul intr-o partitie ascunsa.
Pentru reinstalare fa urmatoarele: http://ro.blastingnews.com/......42761.html
Ai si o optiune de recovery dar este mai complicat.
Daca ai un key al Windowsului 10 sau daca ai licenta cu cont Microsoft poti sa dai jos de pe net o distributie de Windows 10 (nu stiu care Pro, Home, etc!) si sa o scrii pe DVD sau stick, o instalezi si prin Key sau simpla logare la contul Microsoft ai rezolvat problema.