| Sy0m3ys a întrebat:

Mi-am luat un laptop ASUS K53S si pe el am 2 placi video. Una Intel HD Graphics si o nVidia GEFORCE GT 630M- 2Gb. Si am vazut la unele ca jocul ca laptopul ruleaza pe placa de la Intel. Exista vreo modalitate ca sa-l fac sa ruleze pe nVidia. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai fie dai click pe executabil, run with graphical procesor, si alegi nVIDIA high performance graphic procesor, sau din nVIDIA control panel

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Păi nu este unul standard, i s-a modificat configuraţia; cel standard avea NVIDIA® GeForce® GT 540M with 1GB/2GB DDR3 VRAM ( vezi linkul http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K53SV/#specifications ).

Bănuiesc că ar trebui să se poată seta placa pe care o doreşti din Bios ( părerea mea )...