| anonim0006 a întrebat:

Mi-am schimbat toate piesele de la calculator in afara de carcasa, unitate optica, floppy disk.As vrea sa stiu daca trebuie sa cumpar si un ssd; am procesor Intel core i3 4160 si placa video ASUS Radeon R7 250 1GB DDR5 128-bit, memorie 4 ram, 1tb, sursa 500W.

Răspuns Câştigător
| KissAndor a răspuns:

Salut. Un SSD este optional, parerea mea este ca ti-ar fi de folos un SSD, pentru programe si jocuri este genial, m-ai mult ca sigur dupa componentele zise de tine ai o placa de baza cu interfata sata-III asa ca recomandarea mea ar fi http://m.emag.ro/......ERJTTBBBM/
Bafta

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ar fi recomandat sa-ti cumperi un SSD de 128GB. Bagi pe el OS-ul si toate jocurile/programele si o sa-ti mearga calculatorul foarte rapid.

SSD: www.pcgarage.ro/ssd/a-data/pro-sp900-series-128gb-sata-iii-25-inch/

| RaduTN a răspuns:

Intel® Core™2 Duo Processor E6600 este mai bun.