| ki4re a întrebat:

In luna iunie vreau sa-mi cumpar un PC. Credeti ca un sistem desktop cu urmatoarele caracteristici ar depasi bugetul de 1700 lei pe piese?

Procesor Intel Core i3-4160 3.6GHz

Placa video Gigabyte GeForce GT 730 2GB DDR3 128-bit

Memorie Kingston DDR3 6GB 1600MHz

Placa de sunet ASUS Xonar DG Bulk

Placa de baza ASUS H81M-K

Hard disk Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 64MB

Unitate optica SAMSUNG SH-224DB/BEBE, DVD-RW 24x, SATA, Negru, Bulk

Carcasa Segotep PS-111D 500W!

Eu am gasit un PC gata asamblat la 1700 de lei asemanator pe Altex la reducere dar nu poti fi niciodata sigur ce piese are in el deoarece are sigiliul ala de la firma care nu trebuie rupt. Si ce ziceti de acea configuratie, este decenta pentru gaming? Dau funda pentru raspunsul care ma multumeste happy

Răspuns Câştigător
| BogdanDediu a răspuns:

E foarte bun pcu de gaming si mai poti astepta vreo luna ca se ieftineste!

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca era 1500 lei mai ziceam, dar uite un pc mai bun in jocuri[cu toate ca in gaming trebuie sa ai minim un i5 quad core]
http://www.mediadot.ro/wishlist/55583/
gtx-ul din wishlist e cu mult peste gt 730

| TechGuyTpu a răspuns:

Componente aruncate aiurea...
http://www.pcgarage.ro/......t/1100397/

| BogdanDediu a răspuns:

E bunicel pentru gaming si te-ai incadra perfect in suma de 1700 de lei cauta pe altex daca vrei unul!

| ki4re explică (pentru BogdanDediu):

Am pus ochii pe asta de o luna ( http://www.altex.ro/......ddr3-linux ), aproape mereu are reducere, a fost intr-o zi la 1550 lei :)), dar nu am avut bani in ziua aceea, merita sa-l cumpar cand este la 1700 lei?

| BogdanDediu a răspuns (pentru ki4re):

E foarte bun pcu de gaming si mai poti astepta vreo luna ca se ieftineste!

| AmXjKr a răspuns:

Iti recomand sa-ti faci tu unitatea proprie cu componente cumparate de tine.

connect ze.laleagane.ro

| TheAndi22 a răspuns:

Placa video e cam slabuta pentru gaming parerea mea... happy

| Bogdan549 a răspuns:

Ia-ti un gtx 750 ti si 8GB ddr 3 la 1866MHz si va fi mai bun.