| Zlatko_Zlatko_1983 a întrebat:

Buna recent mi-am cumparat un difuzor Power Acoustik KSW-12 12 Inch Subwoofer 700 Watts
SKU: KSW-12

700 Watts Power Handling
300 Watts RMS
60 Oz. Magnet
2" Kapton Voice Coil
SPL 88 dB
Dual 4 ohm Voice Coil
Hemispherical Polymineral Cone
Butyle Rubber Surround
Extended Back Plate And Pole Piece
Rubber Magnet Cover
Champagne Powder-Coated Finish as dori sa stiu daca are ceva daca il pun la o statie de 8 ohmi alaturi de o alta boxa care are impedanta de 8 ohmi?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Difuzorul tau are 4 borne. 2+ si 2-.
Ar trebuii sa le masori sa vezi daca ai pe fiecare pereche (+ si -) 4 ohmi. Daca e asa( de regula e) le poti inseria (asa cum inseriezi bateriile) ca sa faci in final 8 ohmi si il poti conecta la amplificator.