| georgeangheluta22 a întrebat:

Buna seara acum 2 am achiziționat un tv cu numele tesla si aseara m-am chinuit sa pun posturile de la Orange si nu merge decat 11 posturi mai exact tvr si nu stiu ce sa mai fac DTV+ATV nu merge si nu stiu ce sa mai fac

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa dai autare si memorare atat pentru posturile analogice, cat si pentru cele digitale!
Daca tot nu reusesti, suna la Orange si cere-le ajutorul!

| darrio2007 a răspuns:

Sună la ei. Ai dat cautarea programelor din Setari?

| Simpatic a răspuns:

Ce fel de abonament ai? ai card CI+ pentru posturi digitale HD?
oricum setarile se fac in functie de regiune, trebuie sa ai un fel de ID de retea si sa cauti intr-o anumita frecventa, cel putin asa este la mine la cardul Ci+, nu sunt la Orange

| sierra1 a răspuns:

"la Orange si nu merge decat 11 posturi mai exact tvr"

lasă-l să scaneze tot, cap-coadă pe dtv. Atenție la ce" furnizor" de programe alegi