| unulafel a întrebat:

Am o problema cu windows-ul si as vrea sa fac un stick bootabil. Problema e ca as vrea tot de pe pc-ul cu windows-ul stricat sa fac. Am pe un cd imaginea cu backtrack 5 si as vrea sa stiu daca se poate sa fac cu backtrack un stick bootabil cu windows, dar prin live cd, fara sa istalez backtrack. Am vazut ca merge cu unebootin dar problema mea e ca nu imi gaseste stick-ul prin varianta livecd de la backtrack. As putea face ceva sa imi gaseasca stick-ul dar fara sa il instalez?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU poti face asa cum vrei tu... Descarca un windows de pe net in format iso, apoi mai descarca un program cum ar fi: Wintobotic sau Rufus etc apoi poti face stickul bootabil cu unul din aceste programe! Bafta!

| NLS a răspuns:

Mergi la un vecin/prieten dacă crezi ca e periculos sa folosești pc ul tău, sau dacă nu mai bootează,...
Descarci imagine oficiala de Windows 10, o pui pe stick cu Rufus, job done!

| unulafel explică:

Am instalat pana la urma backtrack 5 pe pc. dar nu stiu cum as putea face un stick bootabil cu el. are un program implicit "unebootin" dar nu imi face imaginea pe stick