| Baleanu_Florina_1981 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare : cat consuma o centrala immergas eolo star la 5 calorifere?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Consumul depinde strict de cat de mult ridici temperatura la centrala pentru a incalzii in camere si cat de mari sunt camerele alea.
Daca tii temperatura in casa la 20 de grade este un cosum destul de mic, comparat cu temperatura la 25 de grade, sau mai mult, cand centrala are nevoie de mult mai mult gaz natural, sa urce temperatura la 25 si sa o mentina acolo.
Marimea camerelor este un alt factor de care trebuei sa tii cont, o camera de 3x3m are un consum mai mic decat una de 5x5, necesitand mai mult timp si gaz sa incalzeasca acea camera.
Deci, consumul depinde strict de tine, cat de cald vrei sa faci in casa si cat de mari sunt camerele.

| Baleanu_Florina_1981 explică (pentru Violleta2022):

Camerele sunt de 3x4 si am setat pe 22 de grade! am 4 calorifere de 1400 si unu de 1000 si in 24 de ore a consumat 22 metri cubi