| Ene_Robert_Marian_1997 a întrebat:

Domnul meu de matematica nu scrie direct cu creta (scuze pentru cacofonie), acesta are un,, dispozitiv,, in care baga creta si scrie, nu se mai murdareste pe maini cu acela, nu stiu cum se numeste, daca stiti voi despre ce ma refer poate ma ajutati si voi, ca as vrea sa imi iau unul. E un fel de tub din material fin care e confortabil in mana si bagi in el creta, poate stiti voi.

3 răspunsuri:
| Ene_Robert_Marian_1997 explică:

Nvm Suport De Creta

| AwGenetix a răspuns:

Creta de pe mana se duce usor cu un șervețel umed sau sub simplu jet de apa.

intenționezi sa nu te mai speli pe mana, sau care e treaba? profu ala are sens ca tot timpul trebuie sa scrie cu creta, dar tu?

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu il intrebi pe el?