| gabytofan a întrebat:

Ba fratilor, deci am o mare problema, s-ar putea sa va amuze da e serioasa treaba.Sunt a 10-a la profil mate-info intensiv mate. E un liceu unde sunt si clase de 5-8 si sunt acolo dintr-a 5-a, dracu m-a pus sa raman la liceu acolo fiind pe deplin constient ca n-am nicio treaba cu matematica, am zis ca na..cunosc si profesrorii..etc da nu de asta am ramas, aveam o gagica dintr-a 8-a in clasa cu mine si eram impreuna cu ea cand se intra la liceu si ea a vrut sa ramana acolo si na..am ramas si eu. diferenta e ca ea e buna la mate. Ba frae si am ramas acolo..mamaa..sa va zic direct acu ca nici nu mai fac diferenta dintre algebra si geometrie, mai ales ca eu le am cu muzica si chestii de astea..ma refer ca cant(scuze de cacofonie) la chitara si pian..Si cum ziceam..am facut si pregatire la mate..tot degeaba..profu ala zice ca nu vreau sa invat. puii mei..eu as vrea da cand vad ca nu inteleg nimic si is total lipsit de logica imi vine sa dau foc la toate cartile d-apai sa mai invat. Si nu e ceva particular..adica si cu fizica is paralel si cu totate stiintele astea logice. De exemplu la bio imi place sa invat. Si peste toate astea imi mai vine in minte si intrebarea:La ce puii mei imi foloseste in viata sa stiu forma trigonometrica a unui numar complex? Sau functii bipatrate in puii mei?!? Poate asa se agata fetele mai nou gen te duci la una: Salut ea:Buna Tu:Stiu sa demonstrez functii bijective si ea incepe sa ti-o suga. poate nu stiu eu. In fine, intrebarea e: Ce %*&# mea sa fac? Sa ma transfer acu intr-a zecea sau ce puii mei sa fac? laughing Mersi daca ati citit pana aici.

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Eu zic sa te transferi cat mai repede! Daca acuma ti se pare greu in a 11-a si a 12-a o sa plangi la matematica. O sa faci analiza matematica care e grea. Transfera-te la filologie de exemplu. Bine, acuma nu trebuie sa fii si tu suparat. Gandeste-te ca profesorii aia sunt platiti sa predea materia aia, ei nu au nici o vina ca tu ti-ai ales prost profilul. Poate la unii din colegii tai chiar o sa le trebuiasca la facultate sa stie numere complexe si analiza matematica. Depinde ce vrei sa faci in viata! Nu da vina pe profesori! Deci transfera-te cat mai repede ca o sa plangi in a 11-a! ( eu am terminat tot la mate-info intensiv info, ma pricepeam la matematica, eram destul de bun, dar in clasa a 11-a, cand am inceput analiza matematica s-a rupt firul de tot laughing )

3 răspunsuri:
| MrsVamp a răspuns:

Transfer direct! laughing

| Ovysoru a răspuns:

Transfera-te ca vine bacu'!

| gabytofan explică (pentru Ovysoru):

Unde? Plus ca maica-mea nu e de acord..cum o conving? laughing