| Costy2015 a întrebat:

Bună seara, am şi eu un laptop Sony Vaio Model: PCG-61813M şi nu reuşesc să îi instalez placa de reţea ( Internetul ) am încercat vreo 30 drivere şi nici unul nu merge.
Am încercat cu un DriverEasy de detectare a driverelor, am găsit cum se numeşte driverul, dar când instalez aceeaşi chestie tot nu merge laptop-ul. Vă rog frumos să mă ajutaţi sunt disperat, eu lucrez în calculatoare, sunt chiar tehnician, dar acest driver ma făcut să îmi pierd toată competenţa.
http://postimg.org/image/3vgbyb43d/

1 răspuns:
| johnbucuresti a răspuns:

EVEREST
AIDA
ASTRA32
sunt programe care nu contin virusi mai ales daca le iei de pe softpedia
si cu ajutorul lor afli repede ce placa de retea ai
dupa care poti lua de pe site-ul fabricantului laptop-ului respectiv driverele pentru laptop-ul acela sau direct pentru placa ta de retea
toti fabricantii de laptop-uri au o sectiune
unde ofera drivere pentru laptop-urile pe care ei le-au fabricat
si nu mai instala o mie de virusi
ca drivereasy ti-a stricat windows-ul
acum nu os a se mai instaleze in veci
nici macar daca o sa faci rost de driver-ul bun
asa ca daca am dreptate si nu se mai instaleaza nici driver-ul bun
atunci trebuie sa mergi in bios si sa dai
LOAD DEFAULT BIOS
adica sa revina la setarile din fabrica apoi trebuie sa instalezi din nou windows-ul
apoi o sa iti mearga sa instalezi driver-ul de pe site-ul fabricantului tau

vezi ca pe spatele laptop-ului tau scrie o serie
selecteaz-o din acesta lista
https://esupport.sony.com/US/p/model-find.pl?mdl=PCG-61813M&PRODtype=24

si aici o sa gasesti si driver-ul pentru laptop-ul tau