| M7D7L1N a întrebat:

Salutari! Recent am instalat Windows 10 Pro pe un laptop Sony Vaio VPCEH3H1E si nu reusesc sa gasesc driverul de la touchpad, am incercat cu tot felul de programe: DriverEasy, Driver Booster, si multe altele... Am cautat si pe site-ul lor de la Sony si nimic. Daca stiti vreun inlocuitor, macar sa pot dezactiva/activa touchpadul ar fi perfect. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru ORICE calculator, laptop etc, driverele cele mai bune se gasesc pe site-ul PRODUCATORULUI, care sunt optimizate pentru produsul lor propriu.
Orice alte drivere (incarcate de Windows sau alte programe "minune" de instalare) incarca drivere geenerale, care niciodata nu vor functiona la performantele date de insusi producatorul!

| gelu1970 a răspuns:

Nu este pentru modelul tau

Răspuns utilizator avertizat
| manuemanoil a răspuns:

Cred ca e un laptop mai vechii, se mai intampla. Intri la lista de programe si ii dai sa-l caute, o sa dureze pana la 2 ore daca mai exista la genu' ala de laptop. Sau cel mai bine i-ati un mouse.

| M7D7L1N explică (pentru manuemanoil):

Am mouse. Dar ma incomodeaza in jocuri...

| M7D7L1N explică (pentru manuemanoil):

Il am din 2012... sunt extrem de multumit de modelul acesta. Doar ca incet incet ramane in urma cu ce se cere in prezent

| M7D7L1N explică:

Am reusit sa gasesc un inlocuitor driver-ului principal, Synaptics Touchpad Driver for Windows 10 (64-bit), 8.1 (64-bit), 8 (64-bit) - Laptop. Acum il pot activa/dezactiva dupa bunul plac big grin