| Hackerumaniac a întrebat:

Am un laptop Sony Vaio VPCEB3A4E, acesta avand windows 7 x64 instalat pe el.
Am un cd cu windows 7 Home Premium si as vrea sa il instalez pe acesta. Intrebarea este urmatoarea: Exista vreun risc? Drivere pot gasi pentru x32? Dupa instalare, va gasi placa de retea sau va trebui sa instalez eu driverul pentru aceasta?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Daca ruleaza pe 64 de biti nu ai cum sa instalezi windows 7 Home Premium care ruleaza pe 32 de biti.Trebuie sa gasesti windows tot pentru 64 de biti.

Daca mai ai intrebari legat de acest subiect si nu numai, sunt dispus sa iti raspund.Ma gasesti aici silviuzomby@yahoo.com/office@spiridonsilviu.com sau http://spiridonsilviu.com

| K0sti a răspuns:

Hackere, alta prostie de intrebare! Tu nu cauti la Sony sa vezi daca are drivere, sau vrei sa-ti cautam noi? Ce faci daca ai 4GB RAM sau mai mult si pui win pe 32?

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai un Sony, cu windows 7 x64, posibil ca acesta sa fie o licenta reala de windows. in plus e una din cele mai mari tampenii sa preferi un windows de 32 bit pirat pe deasupra, cand ai unul de 64 si probabil adevarat.