| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Bună seara! Am un calculator cu Windows nou instalat. Problema este ca am mare nevoie de tot ce tine de office. Word, PowerPoint etc. Cum pot sa le descarc fără plata?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti folosi alternative la Microsoft office, open source, varianta pe care ti-o spun eu nu difera cu mult fata de word, te vei obisnui repede si poti salva dupa editare fisierul in tip.doc cred ca stie si fisiere tip powerpoint si altele doar ca eu nu folosesc decat tipul "word" etc poti sa salvezi un fisier de asemenea in PDF, e interesant softul, si mie mi-a fost recomandat candva tot de cineva de pe TPU :

https://www.openoffice.org

| RAY a răspuns:

Iți dau eu o licența de office, activare digitala

| NLS a răspuns:

Https://www.libreoffice.org/download/download/

Functioneaza extrem de bine, interfata e 98% identica.
Poti salva direct in format docx, xlsx, pptx, in doua feluri:
1) fie setezi asta permanent in Settings,

https://www.howtogeek.com/......cument.png

2) fie alegi de fiecare data in fereastra de Save sa salveze in formatul corespunzator Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, etc)

Asa arata programul pe un monitor de 27 inch, rezolutie 2K (daca ai ecran mai mic, pictogramele vor fi mai inghesuite, nu vor fi toate vizibile, etc. Dar si la MS e la fel.
Daca nu ma insel, LibreO are si taburi, daca iti plac. Eu prefer interfata clasica pe el)
https://imgur.com/a/Pi8Roqp

Daca ai nevoie de MS Office din motive doar de tine stiute, scrie-mi pe privat.

| gabicoo a răspuns:

Pachetul Microsoft Office poate fi descărcat de pe site-ul oficial, poate fi instalat și folosit fără a fi activat. De fiecare dată când deschizi un document apare o fereastră de dialog prin care îți cere să activezi produsul. În rest poate fi folosit fără probleme!

Asemănator cu Microsoft Office e WPS Office. E gratis!

| Lioana a răspuns:

Legal nu poti fara plata, dar exista programe similare gratuite. WPS Office de exemplu.
https://www.wps.com/download/

| dinaprilie a răspuns:

Sunt gratis pe google/gmail

| Mirel4412 a răspuns:

Evident ca poti sa le si piratezi, ai tot Youtube ul la dispozitie.

| RAY a răspuns (pentru Mirel4412):

Nu promova virusi pe TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, de pe site-ul teamOS, sunt de incredere si merg toate de acolo. Daca vrei sa cumperi intra pe activaredigitala.ro

| gabriel2004o a răspuns:

Https://youtu.be/F20WhfxziGo

Merge iti garantez