| aleplay a întrebat:

Buna seara.am un pc de la BenQ cu placa de baza asrock g41m-vs3 si daca pornesc pcul nu transmite imaginea la monitor si se aud niste beepuri ce este defect la ea?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un defect de contact.
Pe rand, scoate si baga bine inapoi: cablul video, urmat de placa video si pe urma memoriile RAM.
Evident, fiecare cu calculatorul oprit (scos de la curent).

La care isi revine, te poti opri, nu mai trebuie sa continui testarea.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Placa video (dacă o are separată) sau placa de bază. Sau RAM-ul...

| ItsSimple323 a răspuns:

Uite un link https://www.computerhope.com/beep.htm, vezi de cate ori bipaie, intra pe link da-i mai jos si o sa iti zica exact.

| gelu1970 a răspuns:

Acele beep-uri au o semnificatie. in functie de cate beep-uri sunt, scurte sau lungi.