| AllCapone a întrebat:

Sallut,de curand mi-am cumparat o placa de retea separata de cea din placa de baza..cum as putea s-o dezactivez pe cea din placa de baza( asrock g41m-vs3 )?

Răspuns Câştigător
| IT4Ever a răspuns:

Placa de retea o poti dezactiva din BIOS,dai un restart,intri in BIOS, dupa cauti sectiunea "onboard device configuration" sau ceva asemanator, dupa ce ai gasit OnBoard LAN, sau Integrated Internet Card vei selecta Disable sau OFF, dupa salvezi si nu vei mai vedea placa retea OnBoard in sectiunea Network Connections din Control Panel...