| eren a întrebat:

Buna seara,
Am un stick de 8gb maxell, ciudat ca pe el apare 2 partitii, o partitie de 1mg iar cealalta de 7, 56gb
problema este urmatoarea:
cand se da autoplay la partitia de 7, 56 da erroarea "Unlock Enhanced Storage Device
Windows could not get the device information" exact aceasta este erroarea ce pot face ca aceasta erroare sa nu mai apara

Astept raspunsul dnv!

O seara buna in continuare

6 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Incearca sa il formatezi!

| MariuZ a răspuns:

Vezi daca nu are cumva o siguranta pe lateral. Lock - Unlock sau lacat inchis - lacat deschis. Pe partitia de 1 MB isi pastreaza fisierele necesare functionarii sale.

| Asphalt.Fucker a răspuns:

Ai incercat sa formatezi stick-ul, cred ca asta este cauza si nu bifa optiunea 'quick format'

| szergiu a răspuns:

Formateaza stick-ul si atunci o sa ai doar o singura partitie.

Dai clic dreapta te duci la >Format< pe urma dai >start< si astepti :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema dar numai pe vista, pe xp merge. am tot cautat dar nu am gasit nici o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. ca sa iti mearga intra pe linkul acesta http://www.maxell.eu.com/Products/FlashMedia/USB/Venture.html descarca al doilea programel si cu ajutorul lui poti sa iti formatezi stiku sa faci doar o partitie iar in felul acesta va fi vazut de calc tau. banuiesc ca ai vista caci numai la vista este problema asta. succes. daca ai nelamuriri idu meu este roby_yo2004