| Skarr a întrebat:

Cand am instalat windows pe noul PC. Am facut 2 partitii pe acelasi pe acelasi drive. Si nu imi apare decat partitia C. M am gandit ca poate am uitat sa fac si a doua partitie sau ceva. Cum o fac acum?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Click dreapta pe start (daca ai windows 10), disk management
daca nu ai win 10 atunci e in control pannel/administrative tools

acolo te duci pe disk
si ar trebui sa iti arate or "unalocated space" si creezi acolo partitie
ori partitia e creata si nu e formatata si poti sa o formatezi

| Skarr explică (pentru Bizon95):

Se pare ca am partitia facuta dar nu apare:/ scrie 443 gb RAW. Healthy(primary partition)

| Bizon95 a răspuns (pentru Skarr):

Inteleg
STERGE-O, daca nu iti apare optiunea de format
iti apare apoi "unallocated space" si acolo creezi o noua partitie NTFS

| Skarr explică (pentru Bizon95):

Gata broo, mersi de ajutor la vreo 10 intrebarilaughing imediat fac si chestia cu memetest

| Bizon95 a răspuns (pentru Skarr):

Cu placere, succes!