| GolopențaAdrian a întrebat:

Bună seara!
Aș dori si eu recomandări de un laptop până în 4000 de lei? Aș vrea să prind acum de Black Friday! Să fie de Gaming!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Acestea 2 ar fi o alegere buna. AMBELE.
SSD-ul nu conteaza, pentru ca se poate upgrada.
Ce conteaza e sa aiba 2 SLOTURI de RAM (sa nu fie o placa sudata de placa de baza).
Si cele 2 indicate de mine, plus TUF-ul colegului, indeplinesc asta.

https://www.pcgarage.ro/......a-la-4000/

Nici ASUS Gaming 15.6'' TUF F15 FX507ZC4, FHD 144Hz nu e rau, am o amica ce are 2 laptopuri TUF si e foarte multumita de ele.
Daca te joci jocuri cu harti imense sau CS, sau alte jocuri MMO,
iesi mai avantajat luand cel mai puternic procesor, adica TUF-ul.

Altfel, cele 2 indicate de mine sunt foarte echilibrate pentru orice joc AAA, pentru ca la jocuri "normale", placa video conteaza aproximativ 70%, si doar restul procesorul
(deci nu ar avea sens sa pui impreuna un i7 de top cu RTX 3050, ca doar arunci bani degeaba).

Mai bine de atat nu se poate in bugetul dat.
Nu am pomenit nimic despre pastrat laptopul X ani, pentru ca placa RTX 3050 nu e cea mai cea, si presimt ca nu te va multumi peste 7-8 ani.

35 răspunsuri:
| Golopen?aAdrian explică (pentru NLS):

Va trebui un Hard Disk extern dar la astea nu știu cam ce ar trebui!

| Golopen?aAdrian explică (pentru TheGentleman):

Trebuie să ai 5Ghz eu am 2, 4

| Golopen?aAdrian explică (pentru NLS):

L-am comandat pe acesta!
https://www.emag.ro/......DSZB3MYBM/

| Golopen?aAdrian explică (pentru NLS):

Oricum primesti funda pentru ca mai orientat foarte bine catre un laptop bun!